Hakkımızda

DEKA Tekstil İth. İhr. San. Ve Tic. A.Ş.Şirketimiz; 1995 yılında, DEKA Tekstil İth. İhr. San. Ve Tic. A.Ş, havlu ve bornoz imalatı yapmak amacıyla kurulmuştur. 1999 yılına kadar havlu ve bornoz imalatına devam etmiştir. 1999 yılından itibaren tekstil sektöründeki alternatif iş olanaklarını tespit etmek, sahip olduğu tecrübe, personel altyapısı, Ar-Ge kapasitesi ve uluslararası iş birliklerini kazanca dönüştürmek için araştırmalara başlamıştır. 2000’li yılların başlarında; havlu ve bornoz ihracatı yaptığı firmalardan birinden gelen talep üzerine, romatizma, kireçlenme, bel ve karın ağrıları ile bebeklerde gaz sorununa iyi geldiği belirtilen, içerisinde kiraz ve vişne çekirdeği, buğday, arpa, çavdar gibi tahıllar, okaliptus, defne yaprağı, lavanta, biberiye gibi doğal ürünler bulunan, “omuzluk”, “belden bağlama” ve “genel yastık” olarak üç tip terapi yastığının üretim ve ihracatına başlamıştır.
İlk zamanlar yılda birkaç bin yastık üreten Deka Tekstil ailesi; sayıyı bugün 1 milyon adede çıkarmış bulunmaktadır. Markasını tescil ettirip, Ekoteks Belgesi ile Tarım Bakanlığı’ndan sertifikalarını aldığı, buz ve sıcak su torbasına alternatif olarak üretilen terapi yastıklarının tamamını; Rusya, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere, Finlandiya, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya’ya ihraç etmektedir.

Misyonumuz

iş tecrübemizi; gelişen teknoloji ve yenilikçi fikirler ile birleştirerek, çevre ve insan sağlığını ön planda tutarak ürettiğimiz ürünleri, tüketiciye en uygun maliyetle ulaştırmaktır.

Vizyonumuz

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla; faaliyet konumuzda lider sanayi kuruluşu olmaktır.